mieszkanie wilanów, warszawa

Inspiracją dla tego wnętrza stały się wibrujące kolorami i formami wnętrza lat 60-tych i 70-tych. Sięgając po ten intensywny język, meble i obiekty z epoki, chcieliśmy odciąć się od powtarzalności i sztampowości która otacza nas coraz częściej.

Nim jednak określiliśmy ten charakterny kostium musieliśmy zmierzyć się z bublem architektonicznym jakim był pierwotny układ mieszkania, gdzie pokój dzienny pozbawiony był światła a największym pomieszczeniem była łazienka. Nasza klientka marzyła o przestronnym, otwartym, doświetlonym wnętrzu, zależało jej również na wygodnej garderobie czy miejscu na pranie. Wymagało to poukładania wszystkiego od nowa, zmiany funkcji pomieszczań, przekierowaniu komunikacji w taki sposób aby nie stracić ani metra z tej niewielkiej przestrzeni.

Na deser pozostało nam nadanie charakteru. Motywem przewodnim, który pojawia się już w holu jest musztardowa ‘lamperia’ dzieląca fronty szaf, której kontynuacja znalazła się w otwartej sypialni, oddzielonej od salonu jedynie dwukolorowa zasłoną. Kolor musztardowy zestawiony z kobaltem, burgundem, akcentami czarnego marmuru i terazzo tworzy niepowtarzalny klimat. Z lat 70-tyg zaczerpnęliśmy rysunki fornirów i prostokreślny charakter zabudów stolarskich. Wisienką na torcie jest różowa łazienka w której króluje piękna okrągła wanna.